

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 50 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 200 mA |
| Drain to Source Resistance | 5 Ω |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 800 mV |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 139
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27091
Ext.Price$0.27091
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27091 | $0.27091 |
| 10 | $0.24109 | $2.41090 |
| 50 | $0.21456 | $10.72800 |
| 100 | $0.18643 | $18.64300 |
| 500 | $0.16199 | $80.99500 |
| 1000 | $0.15078 | $150.78000 |
| 3000 | $0.14034 | $421.02000 |
